DORUKTÜRK TV

6 Mayıs 2012 Pazar

Kurtlar Vadisi terör ve Yüksekova

Kurtlar Vadisi terör ve Yüksekova
..: 27.02.2007:..

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilmesinin yıldönümü nedeniyle PKK yandaşlarının esnafa kepenk kapattırması sırasında DTP İlçe Başkanı Şabettin Teymur’un oğlu Özgür’ün tabancayla yaralanmasına tepki olarak esnaf işyerlerini açmadı. Van Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 20 yaşındaki Özgür Teymur’un öldüğü iddialarını yalanlayan Yüksekova Belediye Başkanı M. Salih Yıldız, “Esnaf yaralının öldüğü söylenince işyerlerini açmadı ama yaralı gencin sağlık durumu iyi” dedi. Öcalan’ın yakalanışının 8’inci yıldönümü nedeniyle geçenlerde Doğu ve Güneydoğu’daki bazı illerde PKK’lıların baskısıyla kepenk eylemi yapıldı. Hakkari kent merkezinde geçen yılların aksine tüm işyerleri açılırken, Yüksekova İlçesi’nde birkaçı dışında tüm işyerleri açılmadı. Güvenlik güçlerinin esnafı uyarması üzerine öğleye doğru birçok işyeri açılıp yaşam normale dönerken, aralarında DTP İlçe Başkanı Şabettin Teymur’un oğlu Özgür Teymur’un da bulunduğu 25 kişilik grup esnafı dolaşarak işyerlerini kapatmasını istedi. Saat 15.30 sıralarında Cengiz Topel Caddesi üzerindeki Sat Kuyumculuk önüne gelen gruptakiler, işyeri sahibine ‘Dükkanını sabah neden açtın’ diye çıkıştı, taş ve buz parçaları atarak işyerinin camlarını kırdı. İşyeri sahibi Cumali Balin’in tabancayla ateş açması sonucu gruptakilerden Özgür Teymur ağır yaralandı. Yüksekova Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Van Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Özgür Teymur’un öldüğü söylentisi yayıldı. Bu haberin gerginliği tırmandırdığı ilçede bu sabah esnaf işyerlerini açmadı. Güvenlik güçleri, olayın meydana geldiği ve sahibi Cumali Balin’in gözaltına alındığı Sat Kuyumculuk önünde yoğun önlem aldı.
PANZERLERDEN ANONS YAPILDI
Yüksekova Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin esnafı işyerlerini açmaları konusunda uyardı ve panzerlerden, “Sevgili Yüksekovalılar, her türlü can ve mal güvenliğiniz sağlanmıştır. Terör örgütlerinin tahriklerine kapılmayın, lütfen dükkanlarınızı açınız. Aksi takdirde hakkınızda yasal işlem yapılacaktır” anonsları yapıldı. Yapılan bu anonslara karşın fırın ve eczaneler dışındaki işyerleri açılmadı. Yüksekova Belediye Başkanı DTP’li M. Salih Yıldız da ilçeye, Van Devlet Hastanesi’nde tedavi gören yaralı Özgür Teymur’un öldüğü söylentilerinin ulaştığını, esnafın da bu yüzden dükkanını açmadığını belirtti. Yıldız, Özgür Teymur’un sağlık durumunun iyi olduğunu ve vatandaşa da bunu bildirmeye çalıştıklarını söyledi.
DTP’DEN GÖSTERİ
Bu arada saat 11.00’de Cengiz Topel Caddesi’nde toplanan 300 kadar DTP’li, Özgür Teymur’un vurulmasını protesto etti. Yükekova Belediye Başkanı M. Salih Yıldız ve Esendere Belediye Başkanı Hurşit Alptekin’in de aralarında bulunduğu DTP’li grup yaptığı basın açıklamasında, Özgür Teymur’un vurulmasının provokasyon olduğunu ileri sürdü. Kürt halkına baskıların devam ettiği ileri sürülen açıklamada, “İşbirlikçiler ve çetelere karşı mücadelemiz devam edecek. Bizler bu provokaslara izin vermeyeceğiz’’ denildi. ‘PKK halktır, halk burada’ ‘Gençlik Apo’nun fedaisidir’ sloganları atan grup, polisin uyarısı üzerine dağıldı.
Haber kaynağı:Gazeteci TV
SABİH SAMUR YORUMU
“Kurtlar Vadisi Terör” nedense bazı kesimleri rahatsız etti. Sanki hepimizin bildiği, Kürt kökenli değil Kürtçü ve ayrılıkçı düşünceye sahip bir kesiminde desteklemiş olduğu Ayrılıkçı ve Bölücü PKK terör örgütü diye bir şey yokmuşta birileri çıkıp bir senaryo uydurmuş!
Bu örgüt ile ilgili Türk Halkını aydınlatmanın yazılı basınla yetersiz olduğu gün gibi ortada iken Kurtlar Vadisi'nde Terör versiyonuyla bu konunun kitlelere tüm çıplaklığı ile anlatılması kimileri ve neden rahatsız etmiştir?Bence ivedilikle bu konunun üzerine gidilmelidir.
Artık Türk Halkına olduğu gibi tüm gerçekleri televizyon ve sinema kanalıyla, bu dizi gibi bir sürü benzer dizi ile anlatılmalı,bilgilendirilmelidir.
Bugün Kurtlar Vadisi-Terör'ü kaldırırsın.Yarın da başka, görevlendirilmiş bir köşe yazarının ön ayak olması ile İsrail, Almanya ve/veya İtalya'nın isteği ile belki de "Sağır Oda"yı da kaldıralım, zararlıdır diyebilirsin. Peşinden Star'da yayınlanan "Köprü'yü kaldırabilirsin.
Koy yerine aşk masalları seyretsin yurdum insanı.
Bu sırada Hakkari Yüksekova'da rica ile dükkan açtırmaya çalışan devlet görevlisi seni ilgilendirmesin. Diyarbakır Belediye Başkanı hangi amaçla Yüksekova'da turlayıp gövde gösterisi yapıyor? Sen bunları araştırma, sorgulama. Kaka çocuk olup Türkiye'yi kimilerine göre felakete sürükleyen Türk Milliyetçiliği rüzgarına kapılma. Sonra senin için "Hamaset" yapıyorlar, gençtir, toydur, yaşlanınca olgunlaşır derler (biz senin gençliğini de biliyoruz da...).
Devletin şefkatini ve sıcaklığını yaşamak istiyorsak, başımıza Sarı-Kırmızı-Yeşil renkler takmak yerine Kırmızı-Beyaz'ı tercih etmeli, ne anlama geliyorsa, havaya kaldırdığımız o iki parmağı efendi efendi indirmeliyiz.
Ben Kürt Kökenli T.C. vatandaşıyım ve bayrağım Türk Bayrağı'dır diyen, bunu haykıran, kardeşimdir; başımın üstünde yeri vardır. Ben Kürtçüyüm bir gün kendi bayrağımızı dalgalandıracağız, yaşasın büyük kürdistan diyene de T.C.'nin mutlaka vereceği sanal olmayan ve yayından kaldırılamayacak yanıtı vardır.
Halkların kardeşliği değil, Türk Halkının mensubuyum diyenlere selam olsun.
Saygılarımla....
Bu yazı 1961 kere okunmuşturBu makele için yapılan yorumlar


mehmet buhur
27.02.2007
Teşekkürler sayın Samur!Görüş ve düşüncelerine aynen katılıyorum.Sanki beynimi okumuş gibisin.Noktası virgülüne kadar duygu ve düşüncelerimiz aynı.Özelliklede kurtlar vadisi terör ve ondan sonraki sağır oada ve köprü adlı dizilerle ilgili endişe ve korkuyu bende taşıyorum.Ağzın,diline ve kalemine sağlık.Saygılarımla.

Mustafa Çelik
27.02.2007
Merhaba

Ben ortaokul ve lise yıllarında 19 mayıslarda çoğu zaman Gençliğin Ataya cevabını okudum. Bugün Atatürk'ün Türk Gençliğine olan hitabesindeki bir çok şey gerçek oldu. Geriye muhtaç olduğumuz kudret kaldı. Bu gün bu ülkede ben ben Türküm demek ve aynı zamanda da müslüman olduğunu söylemek suç oldu. Kurtlar vadisi değil ekibi sektörden uzaklaştırılmak isteniyor. Bir şekilde de başarıldı. Size kolay gelsin. İyi günler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder