DORUKTÜRK TV

6 Mayıs 2012 Pazar

Petrol ve biz ( KKTC)

Petrol ve biz ( KKTC)
..: 01.02.2007:..

Kim derdi gün gelecek KKTC'nin 2. Cumhurbaşkanı Talat, 1.Cumhurbaşkanımız Sn. Rauf Denktaş'ın ağzıyla konuşacak.
Ne demişti Sn. Talat ve yanıt aldı? Aşağıda okuyalım.
Yunanistan Hükümet Sözcüsü Teodoros Rusopulos, "KKTC yetkililerinin, Kıbrıs sularında petrol arama çalışmalarına ilişkin açıklamalarının kabul edilemez nitelikte olduğunu" söyledi.
Rusopulos yaptığı basın toplantısında, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın, Kıbrıs sularında petrol arama çalışmaları konusunda KKTC'nin tutumuna ilişkin açıklamalarını konu alan soruları yanıtladı. Kıbrıs Rum yönetiminin bu konuda açıklama yaptığını belirten Rusopulos, şunları söyledi:
"Bu tür açıklamalar kabul edilemez niteliktedir. Kıbrıs (Rum) Cumhuriyeti'nin uluslararası hukuk çerçevesinde aldığı kararları yaşama geçirmek için başkasından görüş almaya gereksinimi yoktur. Kıbrıs Türk tarafı için önemli olan, Kıbrıs sorununun BM çerçevesinde çözümü için yapıcı bir tutum takınmasıdır" dedi.
KKTC Cumhurbaşkanı Talat, Kıbrıs Rum yönetiminin, denizde petrol, doğal gaz aramak ve çıkarmak amacıyla Mısır ve Lübnan'la münhasır ekonomik bölge sınırlarını belirleyen anlaşmaların hayata geçirilmesi halinde, sıcak durumlar meydana gelebileceği uyarısında bulunmuştu.
Bu konudaki uyarılarını, yazılı olarak, Lübnan ve Mısır hükümetlerine de bildiren Talat, Kıbrıs çevresindeki petrollerden müşterek istifade edilmesi gerektiğini kaydetmişti.
Evet Sn. Talat. neden Denktaş hala Denktaş, umarım anlıyorsunuz? Sizin bu makamda deneme yanılma ve doğruyu bulma yöntemiyle KKTC'ye kaybettireceğiniz yıllar Rum tarafına çok şey kazandırmaktadır.Allah'tan Denktaşımız gerek KKTC'de gerekse Türkiye'de yapmış olduğu çeşitli toplantılarda sizleri uyararak doğruları bulmanız için elinden geleni yapmaktadır. Unutmayın bugün bu sert açıklamaları, gönderilmesine sıcak baktığınız Türk Silahlı Kuvvetlerinden güç alarak yapabiliyorsunuz. Neyse önemli olan doğru yolu bulmak.
Umarım bu kibar yollu tehdidimiz bu defa ciddiye alınır. Güneydoğumuzda belirttiğimiz olmazsa olmaz kırmızı çizgilerimizi kırıp elimize verdikleri gibi petrol sondaj kulelerini gözümüze sokmazlar inşaallah!
Kıbrısımız hiçbir zaman Girit olmayacak.......
Bu yazı 518 kere okunmuştur.Bu makele için yapılan yorumlar


Kahraman Mehmetcik
07.02.2007
Büyük Reis,

sizden bir ricamız olacak.

KKTC ye bundan böyle sadece KTC desek nasıl olur ?

Adanın tamamı bizim olacak !!!

Arz ederiz
Kahraman Mehmetcik

mehmet buhur
01.02.2007
Teşekkürler sayın yazar!Görüş ve düşüncelerine aynen katılıyorum.Saygılarımla.Mehmet Buhur(emekli öğretmen)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder