DORUKTÜRK TV

6 Mayıs 2012 Pazar

Umut tohumları ekebilmek için

Umut tohumları ekebilmek için
..: 15.02.2007:..

“…Bir Fransa kadar milliyetçi, bir Almanya kadar dengeli, bir Rusya kadar emin ve Çin kadar çalışkan olup sonunda Amerika kadar güçlü olabilme hayalleri kurup, kuramamak mesele. Yani küçük Amerika değil, güçlü Türkiye olabilmek bunu düşünüp en azından bunun için bir çivi de olsa çakabilmek. Kendine inanan, güvenen, çalışkan bir nesil yetiştirebilmek... Bir yazar aynı zamanda halkına umut tohumları ekebilip o insanları refah için çabaya itebiliyorsa ne mutlu ona... Yoksa biz çok Ali Kemaller gördük milletçe...” demiş Sn.Yiğit Ulus “Kamuoyuna Duyurulur” başlıklı yazıma geçtiği e-postada.
Bu kadar güzel bir açıklama için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Zaman zaman kendimizi frenleyemeden bir çırpıda gönlümüzdekileri klavyenin tuşları ile sizlere aktardığımız an bir bakıyoruz; fiske atalım derken yumruk atmışız. Uyarı atışı yapalım derken hedefi delik deşik etmişiz. Ne olur kızmayın. Gündemi gerçekten çok sıkı takip ederseniz (yazmış olmak için yazanlardan, okumuş olmak için okuyanlardan değilseniz) inanın gördüklerinizden ürperirsiniz. Ve bireysel olarak bu vatan için ne yapmalıyım telaşına düşersiniz.
BÜYÜKANIT AMERİKA’DA
Büyükanıt’ın ele alacağı tahmin edilen konular:
1-PKK ile ilgili verilen (sonra sulandırılan) sözlerin hatırlatılması,
2-Sınır ötesi harekat,
3-Irak’ın bütünlüğü konusundaki hassasiyetimiz,
4-Kerkük referandumunun ertelenmesi isteği
5-KKTC ile ilgili T.C’nin beklentilerinin (milyonuncu defa) hatırlatılması
6-Sözde Ermeni soykırımının ele alınmaması
ABD’nin Gündemi ise bambaşka:
1-Nükleer program bahanesiyle İran’a askeri operasyon ve Türkiye’den destek isteği,
2-Türkiye’ye sınır ötesi operasyonun gereksizliğinin anlatılması, sorunun diplomatik
kanallardan çözümünün sağlanması yollarının araştırılması,
3-Putin’in yapmış olduğu sert çıkış sonrası Türkiye’ye stratejik ortaklığının hatırlatılması ve
gereğinin beklentisi.
Maalesef Sn.Büyükanıt eli çok zayıf bir şekilde ABD’ye gitmiştir. Tek kozumuz olan F-35 Şimşek II jet uçağı alımı Mayıs sonuna kadar ötelenmesi ve sözde Ermeni soykırımı yasa taslağı ile sınır ötesi harekat için pazarlık unsuru olarak kullanılması mümkünken bizler imza atmayı yeğledik. Bu görüşme eli boş bir temsilcinin toplantı sonrası gerçekleşen “dilek ve temenniler” bölümünde söz alıp dileğini söylemesinden öteye giderse ve sonuç alırsak ne mutlu bize.
Bu umutsuzluk gibi gözüken ifadeler aslında bendenizin içindeki umut fırtınalarını siz okuyucularımla tepki boyutunda paylaşarak makam ve mevkisi ne olursa olsun bizleri yurt içi ve yurt dışında temsil eden görevlilerimize Yüce Türk Ulusu’nun çıkarlarını korumak ve kollamaktaki asli görevlerinde (hatırlatma babında) yardımcı olmaktır.
Halkımıza umut tohumları ekebiliyorsak ne mutlu bize.
Saygılarımla…....
Bu yazı 618 kere okunmuştur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder